Kamarád Nenuda z.s. | hlídání dětí, mimiškolka, tábory, cvičení pro ženy, kroužky pro děti, Zlín, cvičení pro miminka


Tátafest - tisková zpráva

21.06.2017

Vždy třetí neděli v červnu se po celém světě slaví Den otců na počest otcovství, vztahu k dítěti a nezastupitelné roli otců ve společnosti. Že jste o žádném takovém dni dosud neslyšeli? Je pravdou, že oproti tradičnímu Dni matek je Den otců společností tak trochu přehlížen, a proto vznikla úžasná událost na oslavu všech úžasných tátů, se vše říkajícím názvem Tátafest. Ten se v České republice slaví teprve od roku 2007 a zasloužily se o něj organizace Liga otevřených mužů společně s Unií center pro rodinu a komunitu. Ve Zlíně se konal dne 18. 6. 2017 již pátý ročník a celou organizaci si vzala na starosti zlínská nezisková organizace Kamarád – Nenuda z.s. společně s Mateřskou školou Zlín – Dětská. Díky této události se může široká veřejnost dozvědět o Dni otců, protože i tátové si zaslouží svůj vlastní svátek.

- - -Letošní ročník se konal v Sadu Svobody, v bezprostřední blízkosti zlínského zámku a částečně i na jeho nádvoří. Na travnatých plochách parku během chvíle vyrostla jednotlivá stanoviště soutěžní stezky s kreativními dílničkami, soutěžemi, hádankami nebo pohybovými aktivitami. Kromě stanovišť pod taktovkou centra Kamarád – Nenuda, mohli všichni příchozí navštívit i stánek společnosti Pískohraní s.r.o. nebo Ateliér Radost paní Jany Svobodové. Realitní kancelář Sting, se svým skákacím hradem, udělala radost všem neúnavným dětem a oživila celý Tátafest hopsavou náladou. Většina stanovišť byla součástí tzv. Tátovy zlínské stezky. Za splnění úkolů na každém stanovišti děti dostaly razítko a s kompletně vyplněnou kartičkou si mohly vyzvednout spousty sladkostí a drobných odměn.

- - -Úkolovou část programu však po celou dobu doplňovaly další aktivity. Uvnitř zámku probíhalo předčítání dětem, kterého se kromě tatínků velmi statečně chopil i španělský dobrovolník Daniel, který jako vášnivý fotbalista vedl právě pohybové aktivity. Unikátní na letošním Tátafestu bylo to, že v blízkosti zámku probíhalo současně více událostí, které se propojily v jednu velkou a velmi pestrou akci. Zhruba v polovině programu proběhl koncert v rámci projektu Živý Zlín, s Eliškou Lajdovou a kapelou The Chargers. Hned v závěsu navázala soutěž Táta roku 2017. Po splnění třech tatínkovských disciplín se hrdým tátou roku stal pan Ivo Mitáček. Třešničkou na dortu bylo vystoupení Zámecké klauniády na zámeckém nádvoří, kterou si připravilo světově proslulé cirkusové duo DAG-MAR-TIN. Interaktivní představení se zapojením dětí do děje bylo skvělým zakončením krásně vyvedené akce. Pátý ročník se nadmíru vyvedl a nakonec i samotné váhavé počasí uznalo, že Den otců do našich kalendářů i srdcí zkrátka patří. Všechno nejlepší všem tatínkům!


Kamarád - Nenuda z.s.

Gahurova 5265
760 01 Zlín

Telefon: 777 779 027
E-mail: kamarad@nenuda.eu

Číslo bankovního účtu:220100011/0300

Facebook

Code by PCHweb.cz